Компонування дописів у стрічці

Час читання: 10 хвилин

Компонування дописів — це порядок їх розміщення в акаунті, створення гармонійної та естетичної стрічки.

Для початку давай розберемося, навіщо взагалі стежити за візуалом стрічки та компонуванням дописів. Якісний візуал вирішує такі завдання:

 • створює імідж бренду/особи;
 • створює цілісність образу, який хочемо просувати;
 • впливає на пізнаваність бренду/особи;
 • відрізняє нас від конкурентів;
 • демонструє переваги нашого продукту чи послуги;
 • сприяє формуванню лояльності аудиторії;
 • стимулює продажі;
 • емоційно впливає на аудиторію, дарує емоції.

Щоб правильно підібрати візуал профілю, потрібно відповісти собі на декілька запитань, після чого тобі буде набагато простіше:

 1. Що я хочу донести до своєї аудиторії? Цей меседж допоможе тобі візуалізувати те, як ти це подаватимеш своїм підписникам.
 2. Хто моя аудиторія? Так ти зрозумієш, яким має бути стиль – сучасний, пастельний, агресивний тощо.
 3. Як ти хочеш, щоби твій бренд сприймали? Продумай, які мають бути асоціації з твоїм брендом, які емоції та бажання мають з'являтися у підписника.
Саме це ляже в основу створення візуалу акаунта.
Основні помилки компонування
Необов'язково бути крутим професійним дизайнером або фотографом, щоб створювати красиві і гармонійні профілі. Потрібно просто знати кілька важливих пунктів і періодично аналізувати, дотримуєшся ти їх чи ні. Давай розглянемо основні помилки, яких багато хто допускає при компоновці стрічки:

1. Фотографії з різною колірною температурою поряд.
Важливо, щоб усі фотографії у профілі були приблизно однієї колірної температури. Якщо ж якісь фото не підходять за стилем, то краще це виправити в будь-якому зручному редакторі.

2. Близьке розташування однотипних фото/креативів.
Однотипні фото — це фото зі схожими композиціями. Вони можуть бути зроблені в різні дні і з різними людьми, але однаково будуть однотипними. Наприклад, дівчина біля вікна сидить та читає книгу, на іншому фото — хлопець біля каміну з книгою. Так, це вважається однаковою композицією.
Якщо у тебе є гарне фото, але нещодавно у тебе було схоже, краще почекай трохи та опублікуй щось інше.

Те саме стосується однотипних креативів. Наприклад, 2 колажі поруч із використанням одних і тих же графічних елементів або з використанням схожих фото:
3. Нестача людей у кадрі.
Звичайно, це залежить від тематики, але переважно це правило для всіх. Не потрібно перестаратися з публікаціями товарів з усіх боків, розбав стрічку фото з людиною або якимось процесом.

Фото людини завжди викликає більше довіри до бренду, аніж просто гарне фото розкладки товару.

Якщо твій візуал більше про креативи, а не про фотографію, все одно намагайся розбавляти окремі дописи за допомогою фотографій людей (це можуть бути навіть популярні персонажі з фільмів:
4. Фото на однаковому фоні поряд.
Фото з однаковим фоном можуть бути, і це нормально, але їх потрібно розміщувати у стрічці так, щоб вони не перетиналися.

У прикладі, який ми тут показали, переважно використовує біле тло. Але помилка в тому, що 3 публікації зроблено на тлі з ефектом м'ятого ліжка.
5. Одинаковий план поруч
Не потрібно публікувати кілька портретів, фото з близьким планом або однаковим кутом камери. Чергуй різні плани — так твій контент не виглядатиме однотипно.

Якщо помітив у себе таку помилку, наступний пункт для тебе :)
Як позбутися одноплановості
Щоб фото того самого ракурсу не стояли поруч один з одним у твоїй стрічці, почни планувати свою стрічку і чергу твоїх дописів. Це працює так само, як і в монтажі (зверни увагу на чергування кадрів, коли дивитимешся будь-який фільм):
Як це використовувати у стрічці?
Просто чергувати кадри.

Наприклад: селфі, далекий план, деталь крупним планом, середній план, предметне фото, далекий план фото з людиною, ракурс зверху.

У жодному разі НЕ: селфі, селфі, предметне фото, селфі, предметне фото, предметне фото, ракурс зверху.
Де планувати стрічку?
Заздалегідь скласти стрічку та подивитися, як візуал виглядатиме у профілі, можна за допомогою застосунків-планувальників:

 • Preview (iOS / Android)
 • Garny (iOS / Android)
 • Planoly (iOS / Android)
 • Plann (iOS / Android)
 • Unum (iOS)

Як планувати стрічку?
Найпростіший спосіб зробити круту стрічку, щоб при цьому не виникало щоразу проблеми, що щось із чимось не поєднується, це:

1. Знайти відповідні референси фото та/або креативів на Pinterest за ключовими словами. Наприклад, мінімалізм шукаємо на запит «aesthetic minimalism photo».

2. Зберегти всі ідеї, що сподобалися (мінімум 9 ідей).

3. Завантажити в будь-яку програму для планування стрічки (список вище).

4. Відсортувати так, як подобається, враховуючи часті помилки у компонуванні стрічки та різноплановість дописів.

5. Реалізувати всі знімки та креативи. При цьому необов'язково повторювати точно всі деталі, важливо просто дотримуватися подібного розташування об'єктів і ракурсів.

Приклад різнопланового компонування:
Схеми розміщення дописів
Так, схеми — це вже застарілий варіант розміщення дописів у стрічці, який виглядає штучно і неприродно (до чого ну ніяк не треба прагнути у 2022 році). Але водночас це відмінний варіант для старту, бо схеми спрощують роботу та допомагають поступово розуміти принципи дизайну та покращувати його.

Підсумковий результат залежить від того, наскільки якісно все зроблено, а не яку схему ти вибрав. Іноді можна почути, що «шахматка» вже не в моді, але можна сміливо відповідати: «Отже, ви не на ті приклади дивилися».

Давай розглянемо популярні схеми та гарні приклади їх реалізації.

1. Шаховий порядок

Одна з найпростіших схем розміщення дописів, через що при неправильній реалізації буває досить нудною. Все, що потрібно — це чергувати два різні типи дописів через один:
 • світлі та темні;
 • чорно-білі та кольорові;
 • шаблони та «живі» фото;
 • портрети та пейзажі;
 • з текстом на фото та без;
 • фото товарів з текстовим контентом (відгуками, корисною інформацією).

А тепер приклади:
Можна так само зробити «лайтовіший» варіант шахматки:
2. Лінійний порядок

Кожен ряд виділяється для певної рубрики чи типу контенту. Розміщувати дописи можна по горизонталі, вертикалі та діагоналі. Публікувати потрібно відразу по три дописи, щоб ряди не зміщувалися і схема не збивалася:
3. Діагональный порядок
4. Градієнт
Це коли кольори та відтінки плавно переходять один х одного від допису до допису:
5. Нескінченні елементи
Це коли всі дописи в акаунті оформлені в одному стилі і утворюють «єдину» картинку. Подібні акаунти хочеться довго розглядати та вивчати (а отже проводити більше часу, збільшуючи його статистику). Але ця схема складніша у реалізації, тому що дописи доведеться готувати заздалегідь, і не буде можливості опублікувати щось «тут і зараз».
Також з подібною стрічкою потрібно бути обережнішим, тому що вона трохи зжилась і сприймається моветоном. Головне, не робити собі шаблони для 9 дописів, а потім щотижня міняти в цих шаблонах фото і текст. Таке дивно сприймається нині.

І важливо не плутати адекватний нескінченний дизайн із дизайном, коли людина при відвідуванні профілю бачить Варіант А, а коли гортає свою стрічку — Варіант Б.
Ніяка зі схем розміщення дописів не є панацеєю для ідеального оформлення стрічки. Якщо не підібрати вдалі колірні поєднання, постійно використовувати 3 і більше різних шрифтів, не дотримуватися правильної та логічної композиції в кожному дописі, то не врятує жоден варіант компонування.

Важливо також пам'ятати про різноплановість стрічки, щоб усі дописи в акаунті не виглядали однотипними (якщо це, звичайно, не початкова задумка).

А ось ще трохи інформації про компонування стрічки від нашого дизайнера Каміли:
Чек-лист:

 • знайди референси;
 • збережи собі найкращі ідеї;
 • завантаж їх у будь-який додаток для планування дописів;
 • відсортуй, враховуючи всі нюанси компонування стрічки;
 • реалізуй усі ідеї;
 • використовуй фото одної колірної температури;
 • не розміщуй однотипні фото/креативи поруч один з одним;
 • не забувай розбавляти свою стрічку людьми;
 • не розміщуй фото з однаковим фоном та планом поруч;
 • плануй стрічку, уявляючи, що це фільм :)