Як і навіщо використовувати guides

Час читання: 6 хвилин

Guides — хоч і не новий, але поки що не заїжджений формат контенту. За своєю суттю це добірка публікацій, місць та товарів.
Подібний вид контенту існує в Instagram вже давно, але досі мало хто знає та розуміє, навіщо його використовувати (а дарма!).

Для чого їх робити?

1. Вау-ефект. Особливо актуально це було спочатку, тому що люди вперше стикалися з таким контентом, дивилися його і вивчали, питали про нього в діректі. Але й зараз можна легко здивувати гайдами певну частину аудиторії, бо мало хто їх використовує.

2. Підвищення статистики. Публікуючи гайд, ми даємо новий трафік старим публікаціям, підвищуючи цим статистику. Після публікації гайду в повідомленнях ти помітиш активність підписників переважно на старих публікаціях.

Крім цього, ми підвищуємо глибину взаємодії з акаунтом. Пам'ятаєш, що це?

Є глибина взаємодії з постом:
А уяви, що аудиторія зупиняється не на одному пості, а на кількох відразу, і ще більше часу проводить в акаунті, чи не буде це в 100 разів крутіше? Це вже глибина взаємодії з акаунтом:
Як відомо з офіційного блогу Інстаграм, рішення на рахунок того чи іншого акаунта алгоритм приймає, ґрунтуючись на акаунті, а не на окремих його постах. І глибина взаємодії, яку ми постійно говоримо, цьому логічне пояснення. До речі, нещодавно вийшла нова інформація від генерального директора Інстаграм на цю тему. І ця стаття підтверджує наші багаторічні висновки на тему алгоритмів :)

У перекладі Олексія Ткачука можеш почитати тут. А ми продовжимо вмовляти тебе зробити свій перший гайд.

3. Нативна реклама. Так як додавати в гайди можна не тільки свої пости, а й публікації зі збережень, це класний спосіб нативно прорекламувати той чи інший акаунт.

Хоч ми й не торкаємося теми просування на курсі, ти завжди можеш спробувати почати просувати акаунт з малого (але ефективного) — ВП. Тим більше, ми маємо методичку на тему взаємопіару, якою ділимося безкоштовно з учасниками закритого клубу (яким ти став безкоштовно на період навчання). Швидше заходь у особистий кабінет клубу та клікай на «дод. матеріали».

4. Збільшення продажів. Для бізнесу гайди — це можливість поєднувати між собою добірки товарів, присвячених одній темі. Шопінг функції поки доступні обмеженій кількості користувачів, але замість товарів можна додавати пости про ці товари. Наприклад, 10 засобів для зимового догляду за шкірою або найкращі уподобання морозива за версією підписників.

По суті це виходить контент, що продає, але водночас і корисний контент. Пам'ятаєш, ми говорили, що потрібно поєднувати типи контенту, щоб підвищити всі показники? Так ось — у цьому випадку ми ще й підвищуємо конверсію з перегляду у продажу за рахунок користі та нативності.

Як ще можна використовувати гайди?

 • добірка постів, присвячених одній історії, наприклад, «мої пластичні операції» або «як я схудла на 20 кг»;
 • пости на одну тему, наприклад «книги, які я рекомендую» або «всі вправи для прокачування сідниць»;
 • корисна добірка, наприклад, «місця, які потрібно відвідати в Греції» або «підбірка найзалайканіших рецептів у блозі»;
 • навчальна добірка, наприклад, «як підвищити охоплення у стрічці» або «всі мої поради щодо зимового стилю одягу»;
 • історія блогу, наприклад, «як змінювався мій візуал» або «помилки ранніх постів, які багато хто досі робить»;
 • історія автора блогу, наприклад «‎як я стала фітнес-блогером»‎ або «‎як я почала заробляти написанням текстів»‎;
 • і т.д.

Як зробити гайд?
Як завантажити свою обкладинку? Додавати свою обкладинку для гайда не можна, можна лише вибрати зі збережених постів, але оминути цю систему досить легко.

Робимо обкладинку у форматі 4:5 у Photoshop/Figma або будь-якій зручній програмі на смартфоні і не забуваємо залишити місце для заголовка. Він буде тут, у нижній частині:
Публікуємо обкладинку в будь-якому акаунті (фейковий акаунт, з якого ти дивишся за конкурентами, або можна створити новий спеціально для обкладинок). Потім зберігаємо обкладинку з власної сторінки.

Готово! Ти прекрасний :)
Ще трохи інформації
Гайди можна зберігати в чернетки. Після публікації є можливість редагувати та додавати нові картки (які, до речі, легко можна міняти місцями).

Але є й обмеження. Кількість символів у заголовку: не більше 40. Кількість символів в описі: не більше 2200. Загалом завантажити можна не більше 30 карток.

Спочатку, аби розповсюдити Guides серед підписників, можна було лише репостнути його в сторіс, але зараз вони відображаються в основній стрічці (що значно спрощує процес):
Але про всяк випадок краще репостнути гайд у сторіс після публікації і мотивувати на нього перейти: так його охоплення буде вищим :)

Чек лист:

 • обери тему гайда;
 • створи його;
 • завантаж свою обкладинку;
 • не забудь залишити місце для заголовка;
 • репостни гайд в сторіс, щоб підвищити його охоплення.
comments powered by HyperComments