Як урізноманітнити stories, щоб не набриднути підписникам

Час читання: 10 хвилин

Середня тривалість концентрації уваги людини на 2000 рік становила 12 секунд, на 2015 рік показник зменшився до 8 секунд (дослідження Microsoft). У 2021 подібного дослідження не проводили, але показник зараз, напевно, ще нижче.

Ну а «кліпове мислення», коли через велику кількість інформаційного шуму мозок не справляється з обсягом і йде шляхом найменшого опору. Замість вдумливого перегляду стрічки Instagram або TikTok, бездумне гортання публікацій, а замість усвідомленого читання статті, «пробіжка» по заголовкам та ключовим словам.

А часта проблема сторіс — однотипне подання інформації. Чи буде утримуватися увага людей на однотипних історіях? Чи будуть їх дивитися до кінця? Ні і ні.

Навіть інтерактиви і механіки, які ми розглянули раніше в темі «всі методи підвищення охоплення в Stories», можуть набриднути підписнику, якщо повторювати одні й ті самі щодня.

Як урізноманітнити сторис? Використовувати та чергувати різні типи контенту та варіанти подачі інформації, а також комбінувати їх (наприклад, не просто інфографіка, а інфографіка + відео + інтерактив).

Порівняй два варіанти подачі:
Яку добірку історій цікавіше дивитися?
Готово!
Так а які є типи подачі контенту в Stories?
Розмовна історія
Зазвичай це відео з людиную («балакуча голова») або озвучка будь-якого іншого відео-контенту.

Часті помилки:

1. Мільйон розмовних історій в тому самому ракурсі — нудно, на третій Stories вже хочеться перемкнути. Порівняй ці два варіанти:
Що змінилося? У другому варіанті з'явилася динаміка, за рахунок зміни ракурсів (спочатку камера на підставці, потім зйомка на селфі-камеру під час ходьби, потім у дзеркало в повний зріст). Такими нескладними діями ми додаємо динамічності, і дивитися історії стає цікавіше.

А хто помітив ще одну помилку у першому варіанті?

2. Не дублювати звук текстом — так ми відсікаємо аудиторію, яка дивиться історії без звуку.

Тому важливо прописувати ключові думки тексту поверх відео, щоб людина не перегортала, а зупинялася на історії. Таким чином ми можемо підвищити охоплення. А якщо додавати додаткову інформацію, а не просто дублювати звук, людина натисне на історію і залишиться ще трохи довше, щоби все прочитати.
Інформативна текстова історія
Такими історіями ми розповідаємо про актуальні події, ділимося думками.
Часті помилки:

1. Більше 3 шрифтів — перебір зі шрифтами виглядає відразливо і не дозволяє зосередитись на контенті. Краще використовувати максимум 2-3 шрифти та 2-3 кольори. У блоці про візуал ми докладно вивчимо поєднання кольорів, шрифтів, ці та інші часті помилки у візуалі, щоб ти не просто знав, як треба, а міг пояснити чому саме так.

2. Полотно тексту (приклад 1 вище). Нікому не цікаво читати великий об'єм тексту, якщо заголовок не інтригує.

Як позбутися такої помилки? Використання поступової появи тексту або інших елементів. Це простий і крутий спосіб спростити подачу інформації, трохи анімувати контент, додати інтриги та мотивувати підписника додивитися історії до кінця.

Наприклад, це може бути напівпрозорий натяк на контент у наступній історії, як тут (ще краще — із закликом натиснути):
Або просто поступова поява тексту:
Або «накладання» контенту один на інший:
3. Неправильне вирівнювання тексту (Приклад 2). Пам'ятаємо, довгий текст краще вирівнювати по лівому краю. Коли текст вирівняний по центру, нашим очам складніше шукати початок кожного рядка, таким чином, читабельність знижується. Порівняй 2 історії:
Хоча і кольори на другому варіанті для тексту та підкладки підібрані не дуже вдало (це ми докладно вивчатимемо в блоці про візуал), завдяки правильному вирівнюванню текст все одно читається легше, ніж на першому варіанті.
4. Вихід із «безпечної зони». Крім того, що на різних екранах смартфонів історії можуть відображатися по-різному (а саме обрізатися по краях), частина історії може ще й перекривати інтерфейс Instagram:
Як це не допустити? Розміщувати всі ключові елементи (не тільки текст, а й стікери з відмітками) з відступом приблизно 10-15% від верхнього та нижнього краю та 5% від лівого та правого:
5. Нечитабельність — чорний на чорному, а білий на білому — це вже класика жанру поганих історій. Перед публікацією важливо перечитати текст та перевірити його читабельність (особливо у відео, де картинка змінюється кожну секунду). Подивися на ці історії, чи тобі легко прочитати текст?
У другому варіанті не врятувала навіть плашка, тому що колір тексту зливається з її кольором і відсутній контраст (про це ми також детально розповімо в блоці про візуал).

Тому перед публікацією важливо перечитати текст та перевірити його читабельність (особливо у відео, де картинка змінюється кожну секунду).

6. Відсутність додаткових візуальних елементів, використання лише тексту. Такі елементи допоможуть розбавити текст та спростити його читання. Це можуть бути смайли, мемоджі (власні аватари-смайли), гіфки (але пам'ятаємо, що з гіфками псується якість самої історії), стікери, фото у форматі png і т.д.
Трохи корисних інструкцій
Як додати свої гіфки в Instagram?

 • чудова стаття на цю тему є у Later, а тут можна почитати у перекладі Олексія Ткачука.

Як робити мемоджі?


Як додати телеграм-стікери в історію?

 • заходимо на сайт https://tlgrm.ru/stickers, вибираємо потрібний стікер, відкриваємо його, копіюємо та вставляємо в історію (для iOS) або завантажуємо та вставляємо в історію цим способом чи цим.

Як швидко вирізати своє фото та додати його до історії?

 • швидко вирізати будь-який предмет на фото можна на сайті: https://www.remove.bg/ (інструкція тут) або у додатку MagicEraser (iOS) / Background Eraser (Android).
Інфографіка
Це будь-яка візуалізація текстової інформації:
Необов'язково малювати складні графіки та схеми, можна просто додавати стрілки, лінії, кола, інші мальовані елементи. Це спрощує подачу і текст на історії сприйматиметься легше.
Часта помилка:

1. Неправильне розміщення елементів. Порівняй ці 2 варіанти:
Перша історія читається в такому порядку (у дужках будуть думки під час прочитання):

«Шар щільніше» (який ще шар?) — «секрет простий» (секрет чого?) — «натреновані руки» (а тренування тут до чого?) — «Питання в вікні: як за допомогою макіяжу перетворюються зі звичайної людини на богів?» (Ааа, це була відповідь на це питання) — «‎хороші кисті»‎ (ну тепер зрозуміло до чого це).

Ну а друга історія:

«Питання у вікні: який склад пензля потрібен?» (о, цікаво, почитаю) - «‎тут треба прям розібратися»‎ (о, зараз буде користь) — «‎синтетика — це ..., натуральний — це ...»‎ (Ось воно що, збережу мабуть).

Щоб спростити сприйняття інформації, важливо розміщувати елементи так, як вони читаються.
Скріни
В історіях зі скрінами ми показуємо відгуки, відповідаємо на запитання, розбираємо спірні теми:
Такий тип контенту не тільки допоможе урізноманітнити історії, а й підвищить лояльність аудиторії та рівень її довіри. Підписники розумітимуть, що ти відповідаєш у діректі, що готовий спілкуватися. До того ж кожному приємно «засвітитися» в історіях улюбленого акаунта. Таким легким способом підписник плавно переходить із стадії «просто підписника» до «фаната бренду».

Не забуваймо також публікувати скріни не тільки з діректа, а й скріни коментарів. Таке чомусь рідко роблять, але це не просто підвищує лояльність, а й привертає увагу до допису, дає буст нових коментарів.

Міні-лайфхак: швидко вирізати фон коментаря або повідомлення в дірект можна у програмі MagicEraser (інструкція для iOS) або Background Eraser (інструкція для Android).
Ще трохи порад
Пам'ятаємо, що не потрібно зациклюватися тільки на одному форматі, наприклад, публікувати тільки відео «балакучої голови». Це швидко набридає: у контенті важливе чергування та використання різних форматів.

Згадуємо, що можна робити динамічні відео — таймлапс або просто нарізка кадрів, показуємо закулісся або процес чогось:
Використовувати фото (те саме закулісся, але вже у форматі фото):
Використовувати анімацію – щоб інформувати, привернути увагу:
Просто беремо і чергуємо, наприклад: інформативна текстова історія — фото — динамічне відео — інфографіка — фото — голова, що говорить — анімація — фото.

А ще не забувай про оформлення.

Навіть не використовуючи фотошоп або програми на смартфон можна зробити цікаві і не банальні історії, лише завдяки функціоналу Інстаграм. Багато простих та цікавих інструкцій та ідей для візуалу ти можеш знайти нашому закритому клубі :)

Чек лист:

 • роби розмовні сторис динамічними;
 • дублюй звук текстом;
 • не використовуй більше 3-х шрифтів;
 • не роби полотно тексту (спробуй зробити поступову появу);
 • вирівняй текст по лівому краю;
 • пам'ятай про безпечну зону та читабельність тексту;
 • використовуй додаткові візуальні елементи;
 • спробуй робити міні-інфографіки;
 • розміщуй усі елементи у порядку їх зчитування;
 • чергуй різні формати контенту в сторіс;
 • не забувай про оформлення.
comments powered by HyperComments