Як змусити подивитися відео, Reels або IGTV до кінця

Час прочитання: 7 хвилин

Відеоконтент — один із недооцінених форматів в Instagram. Багато хто віддає перевагу фото, тому що відео — більш часовитратний у створенні варіант.

Які формати відео існують у Instagram?

 • відеоконтент / IGTV
 • Reels
 • прямі ефіри
Відео vs IGTV
Раніше публікувати довгі відео можна було тільки через IGTV, але через провал цього сервісу, Instagram збільшив тривалість роликів, що завантажуються в основну стрічку, з однієї хвилини до години.

Тепер під час завантаження такі відео відображаються як в основній стрічці, так і у відповідному розділі.
Reels
Розмір у Reels такий самий, як і в stoires — 1080 пікселів по горизонталі, 1920 по вертикалі. І так само як у stories, пам'ятаємо про «безпечну зону», адже у стрічці Reels відображатимуться в обрізаному вигляді — 1350 пікселів у висоту. Не треба розміщувати важливі елементи та будь-який текст зверху та знизу ролика.

Як завантажити Reels в Україні?
Дивись у цій інструкції
Як мотивувати подивитися відео
Не завжди необхідно уявляти створення відеоконтенту, як «ой, це ж прописати сценарій, зняти мільйон ракурсів, заморочитися і зробити крутий монтаж, а також текст анімувати і додати спецефектів ...».

Насправді іноді краще працюють короткі, але змістовні відео, які виконують певну ціль (як і будь-який інший контент):

Приклад 1
У відеоконтенті, окрім звичних лайків, коментарів, збережень та пересилань, з'являється новий та важливий показник — кількість переглядів.

Але, як ми вже з вами знаємо, слово «кількість» в аналізі можна забути (навіть кількість підписників нам зараз ні про що не говорить, адже ми вже показували приклади акаунтів, у яких аудиторія 20к+, а лайків під постами від сили 50) .
Так ось, перегляди ми також аналізуємо дивлячись на їхньє відсоткове співвідношення до охоплення. Ну а якщо це акаунт конкурента, то співвідношення до кількості підписників.

Щоб мотивувати людину подивитися відео, потрібно зробити яскраву обкладинку, що залучає та інтригує (тут працюють такі ж правила, як і в обкладинках каруселей).

Заголовки — про це багато хто забуває як у звичайному контенті, так і у відео. І заголовок в описі — це одна справа, а ось заголовок у самому відео на обкладинці — інша.

Відео із заголовками працюють краще, тому що привертають до себе увагу та відразу ж позначають тему, тому мають більше шансів на перегляд.

Подивися на ці два відео:
Яке скоріше подивишся, побачивши у стрічці рекомендацій?
Готово!
Як додати заголовок на обкладинку відео? Просто зроби її окремо в будь-якому зручному застосунку/сервісі і додай під час монтажу останнім кадром у відео, ну а при завантаженні вибери для обкладинки саме цей кадр :)

Не варто вибирати обкладинку із запропонованих, тому що розмазані кадри та обрізаний текст мало кого зацікавлять та й у стрічці профілю будуть виглядати не естетично, тому краще все-таки зробити обкладинку для відео та завантажити її з галереї.
Як змусити переглянути відео
Перегляд зараховується з 4-ої секунди, а це означає, що початок кожного відео має бути максимально цікавим та інтригуючим, але при цьому не затягнутим.

Подивися це відео. Вже на перших секундах набридає і хочеться закрити його, бо початок дуже затягнутий.
Що скажеш?
Готово!
Але не потрібно думати, що через 4 секунди можна розслабитися і не працювати над якістю відео. По-перше, у такому разі людина навряд якось провзаємодіє з відео: лайкне, збереже тощо.

А по-друге, згадуймо про глибину взаємодії з постом. Нам важливо затримати людину якнайдовше.

По суті у відеоконтенті працюють ті самі принципи та правила контенту, що й у фотоконтенті, каруселях та stories (просто перечитай ці матеріали перед створенням відео та спробуй їх адаптувати).

Але є й особливі правила, які змушують подивитися відео до кінця:

1. Динаміка. Щоб відео дивилися, потрібно зробити його динамічним, дотримуватися частої зміни кадрів та ракурсів. Зміна кадрів повинна відповідати ритму і сенсу відео (зверни увагу на черговість кадрів, коли дивитимешся будь-який фільм). Правил монтажу досить багато і це тема окремого курсу, так що не будемо заглиблюватися, просто пам'ятай про динаміку.

Приклад
2. Якщо є інтрига, треба тримати її до кінця. Тут логічно: до якого моменту тримати інтригу — до того моменту більшість аудиторії додивляться.

Приклад
3. Додавати субтитри або просто додатковий текст, особливо якщо у відео є озвучка. Тому що більшість людей дивляться стрічку Інстаграм без звуку та текстовий супровід — це одна з причин, що може затримаюти людину на відео.

Приклад 1
Прямі ефіри
Прямий ефір в Інстаграм — це відео, яке транслюється безпосередньо підписникам. При цьому у глядачів є можливість залишати лайв-коментарі або ставити запитання спікеру.

Плюс ефірів у тому, що після їх запуску твоя аватарка потрапляє на перші місця у списку історій:
А ще твоїм підписникам надходить повідомлення про те, що ти запустив ефір.

Тобто аудиторія, яка можливо вже давно втратила тебе у своїй стрічці (бо давно не взаємодіяла з твоїми постами та сторіс), може згадати про тебе (побачивши твою аватарку на перших місцях у сторіс або отримавши повідомлення) і бути активним на твоїй сторінці. Ну а це, своєю чергою, підвищує охоплення у майбутньому.

Ефіри — це класний формат контенту для:

 • формування лояльності, якщо показуємо закулісся бренду, бекстейдж;
 • перевірки рівня лояльності аудиторії (просто аналізуємо статистику прямого ефіру);
 • просування акаунта (через спільний ефір як запрошений експерт);
 • збільшення продажів (можна зробити огляд продукту або нативно використовувати продукт під час прямого ефіру);
 • залучення аудиторії (відповіді питання, обговорення певної теми).

Ось кілька порад, як провести вдалий ефір. Навіть якщо ефір проводиш не ти, а твій клієнт (представник бренду), запрошений експерт або блогер, ти повинен знати про всі ці фішки, «прокачати» спікера і слідкувати за процесом ефіру, адже за його результат відповідаєш саме ти :)

1. Пам'ятай про прогрівання в акаунті перед ефіром, зроби анонс. Навряд чи підписники прийдуть на ефір за покликом серця, та й після повідомлення про нього мало хто захоче зненацька, не заплановано витратити свій час. Тому краще попередити, а ще краще — залишити таймер зворотного відліку, який надішле сповіщення всім, хто на нього натисне, за кілька хвилин до початку ефіру.

Попередити бажано кілька разів: за тиждень – за день – за годину. Так кількість людей, які подивилися, буде значно більшою. Пам'ятаєш, як ми це робили?
2. Перш ніж вперше проводити ефір в основному акаунті, краще спробувати весь функціонал на тестовому. Навіть якщо це не перший твій ефір, ліпше перестрахуватися, тому що Instagram часто робить оновлення, а аудиторія не дуже любить, коли спікер розгублено намагається зрозуміти, як користуватися якоюсь функцією, замість того, щоб ділитися корисностями.

3. Вибери одну тему. Щоправда, не треба робити ефір «поговоримо про фітнес». Краще розкажи про щось конкретне, наприклад, як прибрати целюліт або як накачати сідниці. Це допоможе зібрати цільову аудиторію, яка з великим успіхом додивиться ефір до кінця і не виходитиме, як тільки розмова зайде на нецікаву їй тему.

4. Пропиши міні-сценарій. Не потрібно писати 30 сторінок тексту та заучувати його. Просто сформулюй тезово, про що ти хочеш поговорити, і щоразу, коли на ефірі виникатиме пауза, заглядай у замітки та переходь до наступної тези.

5. Продумай інтерактивну частину. Так, просто відповідати на запитання та розповідати щось своє — це добре. Але люди люблять спілкування, тому придумай, як ти можеш максимально з ними взаємодіяти. Став питання, щоб збільшити статистику, проси вгадати правильну відповідь, даруй бонуси за найкрутіше питання або найбільшу активність.

6. Вибери адекватний фон та освітлення. А ще пам'ятай, що знизу кадру в ефірі будуть коментарі, тому всі важливі частини краще залишати зверху (обличчя, продукт, надруковані чи намальовані схеми тощо). Як тут, наприклад:
До речі, окуляри краще зняти, щоби не було такого :)
7. Збери питання. Це можна зробити будь-яким зручним способом: віконце «постав питання» у сторіс Instagram, у direct, у коментарях під постом, у чат-боті тощо.
Це правда важливо (особливо якщо це ефір «питання-відповідь»), адже спочатку аудиторія може не активно ставити питання на самому ефірі, а все, що тобі залишиться — нервувати і вигадувати на ходу, про що далі говорити або мовчки дивитися в екран в очыкуванны дива. А замість дива ти побачиш, як аудиторія залишає твій ефір.

8. Вимкни звук або постав режим «не турбувати». Тут без коментарів.

9. Не починай ефір із «давайте почекаємо, поки всі зберуться». Погодься, чекати невизначену кількість часу, поки почнеться обговорення чи користь, не зовсім ок. Тим більше, коли згорнути ефір в Інстаграм і продовжити займатися своїми справами в смартфоні неможливо. Від того й трапляється величезна кількість виходів із ефіру.
10. На ефірі важливо стежити за коментарями аудиторії та вчасно на них реагувати. Особливо, якщо їх не дуже багато: навіть якщо коментар здається незначним або таке питання вже звучало раніше, краще звернути на нього увагу та відповісти. До речі, свій коментар із важливою інформацією щодо ефіру можна закріпити.

11. Озвучувати коментарі. Не говорити одразу відповідь. По-перше, мало хто читає всі коментарі, тому раптова відповідь «так, таке теж відмінно працює» трохи збиває з пантелику, людина судорожно починає шукати в потоці коментарів що мало на увазі, прослуховує наступну інформацію і так по колу, поки йому не набридне і він не вийде з ефіру.

12. Називати на ім'я автора коментаря. Так, складно це зробити з ніками на кшталт «‎@sladkaya._.bulo4ka»‎, але з рештою, де використовуються імена — цілком реально. Дивно, чому мало хто так робить, обмежуючись лише «дівчина запитала» чи «наступне питання». Така фішка дуже підвищує лояльність, адже це давній психологічний трюк — людині приємно чути своє ім'я. А уяви, як приємно почути звернення від популярного блогера чи представника бренду.

13. Стеж за часом. Максимальний час ефіру в Інстаграм — 1 год. І якщо він раптово обірветься, шансів, що всі люди повернуться, щоб дослухати, мало. До того ж, знову треба буде чекати, щоб зібралася оптимальна кількість людей, а це зайвий час. Але якщо вже так сталося, то не закінчуй одним реченням, торкнися ще кількох важливих тем, адже потім ефір потрібно буде зберегти, а якщо його суть «ну от друзі, забув з вами попрощатися», його навряд чи дивитимуться в записі.

14. Після завершення ефіру головне не упустити момент і зберегти ефір (поспіхом і від хвилювання можна випадково закрити вкладку та втратити запис). Не забудь вибрати адекватну обкладинку, адже потім її не можна буде міняти.


Чек-лист по відеоконтенту:

 • для початку спробуй зробити короткі, але змістовні відео;
 • аналізуй відсоток переглядів від охоплення;
 • не використовуй обкладинку із запропонованих, спробуй зробити і завантажити інтригуючу та яскраву обкладинку;
 • намагайся додавати заголовок;
 • роби перші 4 секунди відео максимально цікавими;
 • пам'ятай про динаміку;
 • тримай інтригу до кінця;
 • додай текст на відео;

Чек-лист по ефірам:

 • зроби кілька анонсів перед ефіром;
 • спробуй функціонал на тестовому акаунті;
 • обери одну тему;
 • пропиши міні-сценарій;
 • продумай інтерактивну частину;
 • обери адекватне тло та освітлення;
 • збери питання перед ефіром;
 • вимкни звук на телефоні;
 • не починай ефір із «давайте почекаємо, поки всі зберуться»;
 • стеж за коментарями та озвучуй їх;
 • намагайся називати ім'я автора коментаря;
 • стеж за часом, постав таймер на 55 хвилин;
 • не забудь зберегти ефір
comments powered by HyperComments