Які фото лайкають, а які – ні

Час читання: 8 хвилин

Спочатку Instagram був створений для обміну фотографіями. Через 10 років після створення ця соцмережа так і залишилася візуальною, тому фотоконтент так само грає важливу роль у житті SMM-фахівця.

Давай подумаємо, що не так із цим візуалом?
Це солянка з рекламних постановочних фото та різних за стилем ілюстрацій.

А як зараз?
Аккаунт почав публікувати найкращі фото підписників у фірмових жовто-чорних кольорах. Окрім того, що така концепція відповідає ідеї бренду («Живи на яскравій стороні»), а також підвищує лояльність аудиторії, тому що самі ж підписники постять у себе на сторінці подібні фото з хештегом, всі фото виходять «живі» та емоційні.

А порівняй ще ось ці фото:
Основна проблема першого варіанта: таким фото ніхто не вірить.

Чому? Немає справжніх емоцій, видно, що ідеальна картинка створена штучно, фото виглядають неприродно.

У стрічці кожного користувача дуже багато неякісного візуалу. Іноді навіть топові компанії використовують непрацюючі фото у своїх акаунтах:
Щоб навчитися робити так, як подобається аудиторії, викликати емоції та розуміти, який текст та фото підходять один одному, просто вивчи цей матеріал :)

Важливі критерії при виборі фото:

 1. Живі фотографії
 2. Візуал, що викликає емоцію
 3. Цікаві фото на 100% (важливий не лише об'єкт, а й фон)
Живі фотографії
Фотографії мають бути живими, не постановочними. Що означає «постановочні фото»? Адже, по суті, всі фото, крім тих, що зроблені випадково, — постановочні.

Тут важливо виробити надивленість в емоційності фото, його «живості». Важливо відрізняти натягнуту посмішку від щирості.
Давай ще трохи порівняємо. Фото команди:
З ноутбуком:
У кав'ярні:
З продуктом:
Майже завжди працює посмішка, тому не треба про неї забувати.

Instagram — про життєвість, про емоції, про справжнє. Постановочні вилизані фото заходять погано.

Чому так? Ще років 10-15 тому Інтернет та соціальні мережі були не настільки популярними і основну інформацію ми отримували з телебачення. Якщо не враховувати це, звідки ми отримували вагомий обсяг інформації? Правильно, журнали та газети.

Напевно, у кожній другій родині були стоси газет та журналів. Який там зазвичай візуал? Супер-постановочний. Ідеальні фотосесії із максимальною кількістю ретушування.

Так, ми звикли до таких фотографій. Але час змінюється, і основним каналом отримання інформації зараз є соціальні мережі , а тут чим живіше твоє фото, тим більше воно подобається аудиторії.

Щоб довести це тобі, давай подивимося на акаунти знаменитостей.

Наприклад, чим відрізняється сторінка Віри Брежнєвої та Ганни Сєдокової?
Спочатку подумай, потім читай далі:)

Більшість фотографій Віри Брежнєвої — ідеальні образи з фотосесій. Середній ER за лайками в акаунті Брежнєвої: 0,77.

Більшість фотографій Анни Сєдокової — фото з життя, такі як у будь-якого користувача (фото із собакою, фото будинку з дитиною, селфі). Середній ER за лайками в акаунті Сєдокової: 1,71.

ER за лайками в акаунті Сєдокової на 122% вище, ніж у Брежнєвої.

ER (лайки+коментарі/кількість підписників × 100%.) краще у тих зірок, хто публікує живі домашні фотографії, а не тільки контент «це у мене взяли інтерв'ю», «ось я на фотосесії для журналу», «дивіться, яка я ідеальна».

Ну а як думаєш, чому всім так заходить тренд на «справжність»?
Невдалі фото, недоліки зовнішності, проблеми у житті. Всім набридли натягнуті посмішки та показуха, люди хочуть бачити «живий контент» у соцмережах:
Візуал, що викликає емоцію
Цей пункт тісно пов'язаний з першим, тому що можна виконати пункт «не постановочності», але фото не викликатиме абсолютно жодної емоції.
На першому фото ми бачимо пропозицію руки та серця, друге фото — людина, яка дивиться в камеру під час своєї роботи. Звичайно, перший варіант викликає більше емоцій, ніж другий. У ньому є і певна історія: «а чому він робить пропозицію в кав'ярні?», «Ця дівчина — бариста?», «Хлопець захотів зробити для неї сюрприз прямо на роботі?». Хоч і друге фото виглядає природним, але жодної історії, сенсу чи гумору у ньому немає.

Ми публікували дослідження на тему «‎Як емоції впливають на вірусність контенту»‎, в якому проаналізували, які емоції викликають найбільший відгук у аудиторії. При виборі/створенні фотоконтенту тобі буде корисна ця шпаргалка:

Позитивні емоції, які добре працюють: натхнення, веселощі/сміх, подив (захоплення), ностальгія.

Негативні: огида, страх, злість, смуток. Негативні емоції теж можуть бути вірусними, але їхня лайкабельність набагато менша.
Цікаві фото на 100%
Важливо, щоб дивлячись на фото, хотілося розглядати не лише перший план, а й фон. Там може відбуватися щось цікаве, можливо буде багато деталей (те, що можна довго розглядати).

Давай подивимося фото зі сторінки блогера та спробуємо найти різницю.
Що бачимо на першому фото? Дитина, пес, шафи, якісь магнітики, щось на стінах, тарілки, стільці.

Що на другому? Малюк та мама. Усе. Очевидно, що перше фото затримує увагу сильніше, ніж друге, тому й зайшло на 36% краще.
Виключення з правил
Ще один пункт, про який не можна не згадати. Є епатажні фотографії, які порушують правила не постановочності/живості, але при цьому добре заходять. Все тому, що постановочність у них на межі комічності, тому фото викликає певну емоцію.

Як приклад:
Подібні фото заходять в обліковому записі реп-виконавиці @alyona.alyona.official вище середнього. Чому?

Тому що:

 • знаменитість з'явилася у незвичному для підписників образі, шокувала аудиторію, викликала обговорення;
 • є креативна ідея/інфопривід (фото в мандаринці було зроблено напередодні Нового року).

Окей, зображення вибирати ми навчилися, але це ще не запорука успіху. Круті фото — це не тільки якість зображення, тому читай далі та запам'ятай.
Найчастіші помилки
1. Не слідкувати за відповідністю фото та тексту.

Дуже часто фотографії в Instagram підкріплюються текстом/заголовком. В даному випадку, важливо, щоб фото підкріплювало текст і викликало асоціації.

Коли людина дивиться на пост, вона має максимально поринути в атмосферу того, що там написано та показано. Якщо публікація на тему психічного здоров'я чи проблемних стосунків, то навряд чи фото оголених сідниць на пляжі будуть доречними. Те саме стосується всіма улюблених розумних цитат і текстів під такими фото:
2. Не слідкувати за трендами.

Сюди належить моніторинг інфоприводів та трендів. Будь у темі того, що зараз популярно і про що зараз говорять. Використовуй це у своїх фотографіях і лайки посипляться зовсім скоро.

Згадай початок карантину:
3. Не слідкувати за актуальністю фото.

Для багатьох очевидно, але все ж таки: якщо на вулиці літо, то не варто публікувати зимові фотографії. Неактуальний контент такого формату може набирати менше лайків.

Чек-лист:

 • ігноруй постановочні фото;
 • намагайся робити так, щоб візуал викликав емоції;
 • роби фото максимально цікавими;
 • стеж за відповідністю фото та тексту;
 • стеж за трендами;
 • стеж за актуальністю фото.
comments powered by HyperComments