Контент-план, який захочеться відкривати щодня

Час читання: 14 хвилин

У попередньому матеріалі ми з тобою поговорили про те, які рубрики бувають і чому вони повинні відповідати цілям акаунта.

А що таке контент-план?
Це документ, у якому прописані дати та теми постів.

Навіщо його робити?
Щоб планувати контент та дотримуватися контентної стратегії, правильно розподіляючи теми та формати.

Контент-план — це насамперед ПЛАН. А як каже Вікіпедія:
Якщо планувати контент у голові, блокноті, нотатках — у ньому не буде структури та чіткості, його неможливо буде дотримуватися, тому простіше і найкраще робити його в Excel-таблицях.

Але, перш ніж складати контент-план, потрібно зрозуміти, які рубрики будуть виходити в акаунті, тобто створити рубрикатор. Рубрики, як ти вже знаєш із попереднього матеріалу, залежать від цілі акаунта.

Описувати ціль бізнесу в Instagram — не завдання контент-маркетолога. Знати ціль — так, визначати її — ні (це не дежавю, таку ж думку ми висловлювали про ЦА бізнесу).

Але це не означає, що потрібно погоджуватися з усім, що скаже клієнт, тому що він не фахівець у контент-маркетингу, на відміну від тебе. Адже якщо він скаже, що його ціль — підвищити продажі у 1000 разів за тиждень, хіба ми маємо мовчки погодитись і почати вигадувати, як це реалізувати? Ні, ми аналізуємо ситуацію, пропонуємо реальнішу ціль, виходячи з бажань клієнта.

Як це має відбуватися:

 1. Клієнт каже тобі ціль акаунта в Інстаграм — ти з нею погоджуєшся — прописуєш завдання, виходячи з цілі — починаєш роботу над контентом.
 2. Клієнт каже тобі ціль акаунта в Інстаграм — ти з нею не погоджуєшся і аргументуєш це — ви визначаєте ціль акаунта на даний момент — прописуєш завдання, виходячи з цілі — починаєш роботу над контентом.

Зазвичай це одна з трьох цілей, про які ми говорили у попередньому матеріалі:

 1. Підвищення впізнаваності бренду
 2. Підвищення лояльності аудиторії до бренду
 3. Лідогенерація (продажі)
Що далі
1. Прописуємо рубрики

Ціль є, завдання написали, починаємо накидувати ідеї контенту.

А навіщо вигадувати ідеї, якщо можна взяти під потрібну ціль готові рубрики, приклади яких ми дали в попередньому матеріалі?

Можна, але важливо розуміти, що ті самі рубрики швидко набридають і аудиторії, і клієнту, і тобі, а це погано для результатів. А ще згадуємо матеріал про надивленість: куди подіти всі ідеї, які ти побачив і захотів використати?

Ось тому під кожне завдання, згідно з цілями, ми пишемо ідеї, які спадають на думку. Не забудь додати інфоприводи :)

Наприклад, ціль акаунту — підвищити лояльність бренду.
Завдання 1: показати експертність у дописах стрічки та сторіс.
Ідеї: корисні інструкції, обговорення частих помилок, пояснення нових інструментів тощо.

Якщо дуже складно ось так одразу придумати, можеш спочатку взяти готові рубрики з попередньої теми. Ну а якщо складно, але хочеться щось своє — спробуй зробити брейншторм із колегами чи друзями, подивися натхненників, конкурентів. У тебе обов'язково з'явиться потрібна ідея, головне встигнути її записати ;)

2. Плануємо контент

Ідеї ​​для рубрик накидали, тепер потрібно створювати контент-план. Як зробити його ефективним?

Давай спробуємо так, як прийнято це робити:

Додаємо дати, беремо всі наші ідеї постів, пишемо до них тексти і робимо візуал, постимо все, якщо запостили, поставили галочку. Готово:
Як гадаєш, буде ефективно? А тепер давай спробуємо вдосконалений метод від Кукурудзи:)
Етап I - планування
1. Спочатку робимо рубрикатор: виписуємо всі наші завдання, виходячи з цілі (ліворуч) та рубрики (праворуч).
Можна відзначати рубрики, які відповідають за одне завдання, однаковим кольором. Це допоможе нам потім швидко орієнтуватися у контент-плані.

Потім описуємо кожну рубрику:

 • назва рубрики;
 • опис механіки;
 • на які показники статистики вплине;
 • приклад.

2. Потім переходимо до контент-плану. Додаємо дати та інші потрібні стовпці для планування, наприклад: рубрика, тема допису, візуал, опис, залучення (на які показники швидше за все вплине допис).
Якщо над контентом працює кілька людей, можна додати стовпці, де буде вказано, хто і за який допис відповідає, на якому етапі знаходиться створення того чи іншого допису (зроблено/затверджено/опубліковано).

Контент-план — це не зайве зобов'язання і він не потрібен просто для галочки, тому робимо його максимально зручним і додаємо все, що потрібно саме нам, щоб працювати було комфортніше.

3. Згадуємо, які інфоприводи будуть цього місяця (дивимося в календар @kukuruza_blog) і які інфоприводи будуть у бренда/акаунта (наприклад, випуск нового продукту, старт курсу, поїздка кудись). Вписуємо всі інфоприводи у коментарі до потрібної дати (так вони не займатимуть багато місця, але їх буде видно).
4. Починаємо по черзі додавати рубрики в контент-план, слідкуємо за тим, щоб усі рубрики чергувалися (тут якраз стане в нагоді те, що ми відзначали рубрики з одного завдання однаковим кольором).

Якщо якийсь із постів прямо спрямований на продаж (є заклик; це прохання клієнта; є посилання на товар; по цьому стоїть KPI; стартує курс і в цьому дописі ми розповідаємо про нього) — позначаємо такий пост особливим кольором або додаємо відповідний текст. Так нам буде легше орієнтуватися та швидко відстежити ефективність таких постів (на скріні нижче це пост: «продаємо: курс з контент-маркетингу»).
5. Пишемо тему кожного допису виходячи з рубрики, додаємо візуал, опис, а потім проставляємо галочки залучення (якщо вважаємо, що допис зайде по лайкам та збереженням — відзначаємо ці показники тощо). Намагаємося робити так, щоб у кожному пості всі показники були задіяні максимально.

Як зрозуміти, на які показники впливає той чи інший пост, ми розповідали у розділі про аналітику. До того ж, ти напевно хоча б раз уже аналізував контент (це було одним із завдань курсу), а аналізував — отже отримав багато інсайтів, висновків з тих чи інших механіків та їх впливу на показники залучення.
6. Якщо ми бачимо, що якийсь пост за своєю суттю принесе нам, наприклад, лише лайки або лише коментарі, «добиваємо» його: додаємо користь (на збереження), інтерактив (на коментарі) або заклик (на лайки/пересилання) . Також можна додати візуальні елементи для підвищення залучення. Про це та інші способи «добивання» постів, а також про роботу з показниками залучення ми поговоримо далі на курсі.

7. Заповнюємо таким чином контент-план на місяць і за постами у стрічці, і за постами у Stories. Тільки для плану Stories достатньо буде просто назви рубрики, теми та посилання на візуал:
8. Ну а потім приступаємо до створення контенту та публікації постів :)
Етап II - точковий аналіз:
1. Мінімум раз на тиждень (бажано в той самий день) відстежуємо ефективність постів. Робимо це в тому ж контент-плані, просто в сусідніх стовпцях (виділені помаранчевим кольором, називається відповідно «точковий аналіз»):
Виписуємо:

 • охоплення;
 • лайки;
 • коментарі;
 • збереження;
 • пересилання;
 • відсоток непідписаних;
 • кількість відвідувань;
 • кількість підписок від поста;
 • глибина взаємодії (просто пишемо свою думку: низька/середня/висока).

Про всяк випадок повторимо: глибина взаємодії — це час, проведений користувачем на дописі.

Як перевірити: якщо ми бачимо, що в пості багато цікавого тексту, який залучає аудиторію, це пост-карусель на кілька слайдів, текст є і на візуалі та в описі, то, швидше за все, глибина взаємодії була високою.

Якщо це просто пост на один слайд із однією маленькою фразою в описі, то глибина взаємодії, швидше за все, низька.

Інші показники таблиця контент-плану порахує автоматично (ми відправимо тобі готовий шаблон з усіма формулами). А це:

 • RR — скільки твоїх підписників побачили допис;
 • відсоток залучення за кожним показником — скільки з людей, що побачили, якось відреагували на пост: лайкнули, прокоментували, зберегли, переслали;
 • ERR — який загальний показник залучення кожного допису (сума всіх показників залучення).
Як буде виглядати готовий точковий аналіз:
 • Тепер аналізуємо. Виводимо середні показники, порівнюємо з показниками минулого місяця, порівнюємо показники кожного допису між собою (можна виділяти кольором). Загалом робимо все, як і в аналізі контенту, який ти вже робив в одному із завдань курсу. Робимо висновки, пишемо ідеї на наступний місяць:
3. Для Stories робимо так само, тільки виписуємо:

 • охоплення першої історії;
 • охоплення останньої історії;
 • кількість історій.
Інші показники розраховуються автоматично, а це:

 • RR — скільки твоїх підписників побачили першу історію;

 • % утримання — скільки людей подивилися твої історії цього дня до кінця (чи була інтрига до кінця, чи не перевантажив ти інформацією людей, чи не був складним інтерактив тощо). Завдяки цьому показнику ти зможеш трохи глибше аналізувати історії, щоб у подальшому виходів із твоїх історій було менше і більша частина аудиторії залишалася до кінця.

4. Потім аналізуємо ріст акаунта. Додаємо кількість підписників у день публікації, кількість відписок та підписок:
Якщо аналізувати та виписувати всі показники в точковому аналізі не кожен день, а раз на тиждень, то дані щодо кількості аудиторії за цей час можна подивитися у статистиці акаунта (просто натискай на потрібний день тижня у графіку):
5. А після аналізу приступаємо до контент-плану на наступний місяць. враховуючи висновки аналізу минулих постів та сторіс.

Що ми маємо у результаті? Не просто список рубрик з датою постингу, а ефективний контент-план, який спростить пошук ідей, допоможе швидко проаналізувати ситуацію і виправити помилки у створенні контенту.

Ось і бонус: шаблон рубрикатора та контент-плану, які ми розглянули у сьогоднішньому матеріалі, ти можеш забрати собі за цим посиланням:)

Пам'ятай, що ти можеш завантажити та змінювати шаблон, додавати потрібні тобі показники та ставити потрібні KPI. Наприклад, якщо для тебе важливим є органічний ріст — ти можеш відстежувати, з яких постів у тебе більше підписок, щоб виділити основні принципи таких публікацій та використовувати їх надалі частіше.

Або, якщо тобі важливо відслідкувати, на які інтерактиви зі стікерами твоя аудиторія реагує краще — можеш додати кількість взаємодій зі стікерами та вирахувати відсоток взаємодії від охоплення.

Все залежить від твоїх цілей.

А тепер чек-лист:

 • описуємо цілі акаунта;
 • розписуємо завдання під кожну ціль;
 • створюємо рубрикатор та описуємо кожну рубрику: назву, механіку, на які показники впливає, додаємо приклад;
 • створюємо контент-план: дата, рубрика, тема посту, візуал, опис, залучення;
 • виписуємо інфоприводи;
 • додаємо всі наші рубрики по черзі;
 • добиваємо пости, які орієнтовані лише на один показник;
 • створюємо контент-план для Stories: назва рубрики, тема, візуал;
 • створюємо контент та публікуємо його;
 • приступаємо до точкового аналізу;
 • пишемо висновки та ідеї;
 • впроваджуємо все у новий контент план наступного місяця.
comments powered by HyperComments