Аватарка та хайлайтс, які не просто для краси

Час читання: 10 хвилин

Аватарка — це перше, на що звертає увагу користувач ще до переходу на сторінку. Те, що може змусити його перейти в акаунт (з видачі пошуку, залишених коментарів, у стрічці). Тому при виборі аватарки потрібно пам'ятати про те, що вона повинна привертати увагу і бути помітною.

Ось зараз, не вчитуючись у коментарі, вибери аватарку, яка привернула твою увагу:
Нам відразу ж кинулася в очі аватарка - @fogspace, а тобі?
Готово!
А захотілося перейти в обліковий запис до цієї людини?
Готово!
Головний і працюючий принцип для вибору аватарки: якщо це акаунт особистого бренду, краще вибрати фото людини, якщо ж акаунт компанії, краще зупинитися на лого/назві в текстовому форматі.

Але це не означає, що аватарка буде постійно статичною та нудною. Аватарку з фото можна урізноманітнити яскравим фоном, цікавим обведенням, додатковими елементами, креативними позами, незвичайним світлом тощо.
Для бренду необов'язково використовувати логотип. Можна підібрати аватарку за допомогою асоціацій:
Логотип теж можна змінювати і підлаштовувати під інфоприводи. Відмінний приклад — початок самоізоляції. Тоді тільки лінивий бренд не креативив із аватарками:
P.S. Швидко і легко зробити цікаву аватарку, яка привертатиме увагу, можна в додатку PhotoRoom:

Основні помилки в аватарці
Найчастіша помилка — «що продаємо, те й буде аватаркою». При цьому зазвичай це (чомусь) неякісні фото. Наприклад:
А якщо це особистий бренд, то обов'язково у костюмі/проф. одязі і з діловим виглядом, дивлячись в об'єктив — просто згадай прожарку аккаунта косметолога, яку ми робили в закритому клубі :)

Ось ще варіанти:
Таких аватарок мільйон, вони не привертають увагу, не зацікавлюють користувачів і не запам'ятовуються.

Не потрібно також боятися мінімалізму, аргументуючи це тим, що мінімалістичні аватарки не звертатимуть на себе уваги. Серед тисячі акаунтів, які припустилися всіляких помилок, мінімалістична аватарка твого профілю точно буде помітною. Ось наприклад, яка аватарка впадає у вічі тут?
Нашу увагу привернула аватарка @aesthetips.co, а ти що скажеш?
Готово!
Які ще найчастіші помилки?

Фото в повний зріст.
Краще вибирати фотографії, де предмет чи обличчя буде крупним планом.
Багато дрібних деталей/нечитабельного тексту. У першому прикладі нижче в зменшеному розмірі зчитуються лише перші два слова, то навіщо тоді додавати інші?
А ось непогані варіанти:
Назва, яка зменшена до мінімальних розмірів і її неможливо прочитати або надто довга назва.
Краще в такому випадку використовувати графічну візуалізацію, абревіатуру або першу букву назви.
Постановочні фото. Так, вони досі використовуються багатьма акаунтами (найчастіше в бьюті-сфері). Чи варто говорити, чому такі фото — не ок?
Фото, на якому дві і більше людини, для особистого бренду (особистого бренду не пари, а однієї людини). По-перше, найчастіше для подібних аватарок використовуються фото у повний зріст (про цю помилку ми вже говорили), по-друге, хто з цих людей є власником акаунта? І як нам його запам'ятати?
Нудні фото. І ні, це не про смаківщину. Це пейзажі, квіти, котики або люди, які зливаються з фоном. Можна навіть не згадувати про тисячі акаунтів готелей, які ставлять на аватарку фото будівлі.
Вишенька на торті — аватарки з «обводкою stories». Певний час тому вони могли привернути увагу і виділити аккаунт серед інших, але зараз це швидше відштовхуючий антитренд, ніж фішка, що привертає увагу:
Highlights
Highlights (або актуальні історії) складаються з обкладинок та заголовків.

Максимальна кількість символів у заголовку — 16 (з пробілами). Але тільки 10 символів будуть відображатися без трійки, тому заголовок повинен бути коротким, лаконічним і бажано інтригуючим, щоб користувачеві відразу ж захотілося відкрити і подивитися що всередині:
Обкладинки повинні поєднуватися з аватаркою та публікаціями у стрічці, щоб візуально аккаунт сприймався, як одне ціле (не одне й те саме, а в одному стилі). Ми ще розглянемо візуал акаунта у відповідному блоці курсу, але вже зараз відчуй різницю між акаунтами на першому слайді та на другому:
Основні помилки в highlights
Головна помилка — відсутність єдиного стилю. Це рандомні обкладинки, незрозумілі заголовки та купа нечитабельного тексту на фото:
Невдале використання живих фото. Замість того, щоб вибирати фрагмент для обкладинки з уже опублікованої історії, краще зробити фото для обкладинки окремо та завантажити його (тоді якість не втратиться, фото будуть соковитими та дійсно живими).

Порівняй варіант зверху і два варіанти знизу:
Неактуальні історії в «актуальних історіях» — коли наповнення історій взагалі не оновлюється. Не треба забувати періодично їх актуалізувати та залишати там все найважливіше та потрібне підписнику в даний момент:
Занадто багато добірок актуальних історій та надто багато історій у них. Найчастіше користувачів лякає велика кількість крапок (на які перетворилися смужки, що позначають кількість історій). Це означає, що людина втратить багато часу на їх перегляд, а люди не дуже люблять витрачати свій час:
Стандартні графічні іконки. Як тільки з'явилися Highlights, подібні іконки стали трендом: люди пачками завантажували добірки іконок з Pinterest, але зараз це нудно і нецікаво:
Але відмовлятися від графічних іконок немає сенсу вони теж можуть виглядати красиво і актуально, потрібно лише додати трохи креативу ;)
Ми зовсім трохи заглибилися у візуальне оформлення облікового запису, воно включає також шрифти, кольори і графічні елементи. Про це детальніше розповімо в окремому блоці курсу :)

Ну а зараз - чек-лист:

  • вибери аватарку, яка привертатиме до себе увагу і запам'ятається надовго;
  • перевір, чи немає на аватарці дрібних та нечитбельних деталей;
  • перевір кількість highlights, обкладинки та заголовки;
  • перевір актуальність інформації в highlights.