Оформлення шапки профілю, що спрацює

Час читання: 15 хвилин

Користувач має всього кілька секунд, щоб прийняти рішення про підписку на акаунт, а візуальне оформлення — це те, що він бачить і оцінює в першу чергу.

Айдентика в Instagram — це ті візуальні елементи, з яких складається акаунт: назва, аватарка, опис профілю, highlights, стиль постів (графічні елементи, шрифти, кольори).

Почнемо з шапки — якою вона має бути?
Нік акаунта

Тут все досить просто. Ім'я акаунта має бути коротким, читабельним та зрозумілим з першого разу. Порівняй два варіанти:
Нік повинен бути легким до запам'ятовування і цікавим. При цьому необов'язково писати ім'я та прізвище, якщо це особистий бренд:
Для розділення двох та більше слів краще використовувати «_» (крапки не дають достатнього ефекту розділення і текст ніби-то злипається):
Краще уникати величезної кількості підкреслень і крапок (нереально запам'ятати їхнє розташування, тому користувачам буде складніше вводити нік):
Опис акаунта
Або ж шапка профілю. Вона складається з імені акаунта (рядок жирним шрифтом) та опису.

Ім'я акаунта містить 30 знаків. В імені бажано вказати ім'я та прізвище (якщо це особистий бренд), назву компанії або ключові слова, що визначають основну тему профілю.
Згадаймо тему оптимізації: за ключовими словами в імені акаунт будуть знаходити в пошуку, тому це дуже важливо. Якщо бізнес локальний, то краще вказати місто (це додатковий плюс у пошуковій видачі).

У прикладі нижче в імені вказано «Манікюр, Київ, Деміївська» (це станція метро). Якби це було вказано в описі, а «мене звати Ксенія» в імені, за тими ключовими словами цей аккаунт би ніхто не знайшов:
Ще хороші приклади:
Що писати в імені не треба:
Варто також врахувати, що алгоритм не розрізняє відмінки, через що слова «манікюр» і «манікюру» (майстер манікюру, послуги манікюру) — це різні пошукові запити, тому краще в імені використовувати називний відмінок:
В описі акаунта вміщується 150 знаків. Туди можна додавати хештеги через # (актуально, якщо є рубрикація) та посилання на профіль через @ (зручно для тих, хто має кілька акаунтів).

У тексті бажано відповісти потенційному підписнику на запитання: «навіщо мені підписуватись на цей акаунт?»/«Навіщо мені купувати саме цей продукт?» (Згадай тему про позиціонування).

Не потрібно використовувати штампи та стоп-слова (комплексний підхід, під ключ, доступні ціни тощо).

Подивися на приклади нижче, яка шапка тобі більше подобається? Напиши свій варіант у чат, обговоримо.
Краще також коротко відповісти на запитання: «Чим займається компанія?» або якщо це особистий бренд, відповісти на запитання: «Хто я?» :)

Для облікового запису відомого бренду доречно додати слоган в опис:
Бажано також додати до шапки найважливішу та потрібну інформацію: контакти, можливість доставки, посилання на сайт тощо.

А наприкінці додати call to action (заклик до дії). Якщо ми додаємо будь-яке посилання в опис, то краще завжди пояснювати, куди воно веде і закликати по ньому переходити:
Основні помилки
Все в одному рядку. Щоб інформація добре читалася та сприймалася, краще писати всі пункти з нового рядка. Порівняй:
Гарний шрифт. Можна навіть сказати ду-у-уже гарний. Настільки гарний, що його складно прочитати (а іноді взагалі неможливо, якщо в людини інша операційна система):
Незрозумілі відступи для центрування інформації, які лише ускладнюють читання та виглядають недоречно:
Занадто багато смайлів. Безумовно, смайли можна використовувати, щоб оформити кожен пункт, розділити їх один від одного, але не потрібно переборщувати:
До речі, ти напевно вже здогадався — на початку матеріалу був поганий приклад оформлення акаунта :)
Чек-лист:

  • зроби нік читабельним та зрозумілим з першого погляду;
  • перевір, чи є ключові слова в імені акаунта;
  • в описі дай відповідь потенційному підписнику на питання, навіщо йому підписуватися чи навіщо йому купувати твій продукт.
comments powered by HyperComments