Оптимізація: робимо все, щоб ЦА тебе знайшла

Час прочитання: 14 хвилин

Оптимізація в Instagram — це процес, який схожий на SEO-оптимізацію сайтів. Search Engine Optimization зазвичай використовують, щоб підняти сайт у пошуковій видачі та підвищити тим самим його відвідуваність.

Навіщо тобі потрібна оптимізація в Instagram?

 • щоб твій акаунт знаходила ЦА;
 • щоб бути на першому місці серед конкурентів (алгоритм рекомендуватиме тебе в першу чергу);
 • щоб у тебе був органічний ріст (адже якщо твій акаунт не показується непідписаним людям, вони навряд чи дізнаються про твоє існування без реклами).

Як оптимізувати акаунт та пости? Крім банального використання хештегів та гео є купа інших способів, і зараз ми про них поговоримо ;)

Ключові слова в описі

Використовувати опис у дописах дуже важливо, тому що, крім візуалу, алгоритм орієнтується на поєднання слів у дописах. Про це ще минулого року написали в офіційному блозі Instagram.

Наприклад, якщо в постах зустрічаються слова «фітнес» та «тренування» — акаунт показується аудиторії, яка цікавиться подібними темами. А якщо в акаунті один пост на тему психології, інший про кулінарію, а третій про собак, потрапити в Рекомендації буде набагато складніше (бо алгоритм приймає рішення на рівні цілого акаунту, а не окремих його постів).

Альтернативний текст

З упевненістю можна сказати, що алгоритм в Instagram розпізнає об'єкти на фото, тому що для людей з вадами зору він їх озвучує. Алгоритм також розпізнає суть контенту, недаремно ж існують тематики «‎мода»‎‎, «‎наука»‎, «спорт»‎ тощо. А також інтереси кожного акаунта (їх можна подивитися в налаштуваннях у розділі Безпека — Доступ до даних — Реклама — Інтереси, що враховуються при показі реклами), наприклад, «‎‎йога»‎, «‎одяг»‎, «‎The Walt Disney Company»‎ і т.д.

Тому важливо розуміти, що алгоритм у соцмережі побудований не тільки на залученні та зв'язку між аккаунтами.

Один із способів позначити теми акаунта для алгоритму (і потрапити до Рекомендацій) — публікувати лише релевантний контент та використовувати ключові слова (про це ми розповіли трохи вище). Але крім цього є ще альтернативний текст (текст для людей з вадами зору). Його можна додати вручну, він буде озвучений під час перегляду стрічки:
В альтернативному тексті можна описати те, що зображено на фото, або, якщо це текстова карусель, продублювати текст, який розміщено на візуалі.

Хештеги

Використання якісних хештегів та хештегів, що працюють, — це ще один спосіб підказати алгоритму тематику постів, а також показати свій контент новим користувачам.

Швидше за все, почувши слово хештеги, у голові відразу ж з'являється популярна інформація про низькочастотні, середньочастотні та високочастотні хештеги. І так, про це не слід забувати.

Найкраще використовувати низькочастотні хештеги в перемішку з середньочастотними, так шансів потрапити в топ буде більше, тому що високочастотні хештеги настільки популярні (від 100 тисяч згадок), що швидше за все ти навіть не зможеш знайти свій допис у списку інших по хештегу.

Також важливо не використовувати заборонені хештеги (наприклад, #nasty #sexlife, #wet). Списки подібних хештегов гуляють по інтернету і їх легко знайти, але якщо дотримуватися здорової логіки і прибрати зі свого життя високочастотні хештеги, то переживати за це не треба (тому що майже всі заборонені хештеги високочастотні).

Не варто переживати, якщо якісь пости не відображаються по хештегах - це частий баг в Instagram і одна з причин, чому не варто робити рубрикацію в аккаунті по хештегах - деякі пости в рубриках можуть не відображатися і ти нічого з цим не зробиш.

У чому сила хештегів? Завдяки хештегам можна знайти клієнтів. Хештеги добре працюють для сфери послуг, зокрема, сфери б'юті (салони краси, майстри манікюру).

Чому? При пошуку за ключовими словами в хештезі можна додати місто або район міста і отримати список всіх популярних салонів/майстрів, що дуже зручно, тому це має попит. Наприклад, #манікюроболонь, #квітикиїв, #дитячийодягукраїни. Порівняй:

Крім цього, якщо будемо використовувати хештеги конкурентів, алгоритм рекомендуватиме наш акаунт їх підписникам (про це докладніше далі).

Багато хто намагається активно використовувати всілякі хештеги, щоб показатися новій аудиторії та отримати підписників. Окей, під постом про лазерну епіляцію буде хештег #лазер, припустимо, я шукаю в пошуку слово лазер, а потім бачу цей пост у списку, які шанси, що мене цікавить саме лазерна епіляція, а не лазерна корекція зору чи лазерне шоу? Навіщо мені підписуватись? Правильно, нема чого. Тому використовуємо хештеги з розумом, в іншому випадку вони можуть принести максимум сміттєве віральне охоплення (сміттєве, тому що без можливої ​​підписки на аккаунт).

Як зрозуміти, які хештеги працюють? Цікавим методом поділилася тіктокерка Lidia Digital.

«‎У чому суть? Ви можете переглянути статистику переходів по кожному хештегу в пості, щоб вибрати найефективніший (якщо ви, звичайно, їх ставите). Без цього ви бачите лише загальну цифру за всіма хештегами.

Як це зробити? Запускаєте пост у просування з застосунку Instagram, АЛЕ в останній момент, начебто іи передумали, скидаєте рекламу свайпом. В останній момент у вас з'явиться дві кнопки: Скинути та Зберегти чернетку реклами.

Якщо вибрати другий варіант, то в цій чернетці ви побачите розширену статистику за постом – у тому числі розбивку по хештегах».

Максимум хештегів у пості — 30 штук. Але чи потрібно використовувати їх усі? Якщо вони для тебе працюють, то можеш сміливо використати всі. Інше питання — естетична сторона (адже полотно з хештегів не дуже тішить око). Тоді можна просто сховати хештеги у відповіді на свій коментар до допису, від цього вони не перестануть працювати, але оку буде приємніше.

Гео у стрічці та у сторіс

Використовуючи гео в постах, можна потрапити в топ геолокацій (як і в хештегах), а також бути рекомендованим людям, які пов'язані з цим місцезнаходженням.

З гео ситуація така сама, як і з хештегами. З менш популярними гео більше шансів на успіх, тому що менша конкуренція. Тому вони і працюють краще для бізнесу в маленьких містах або на певних локаціях (наприклад, торговий центр).

Ім'я акаунта

Ім'я акаунта містить 30 знаків. В імені бажано вказати ім'я та прізвище (якщо це особистий бренд), назву компанії та ключові слова, що визначають основну тему профілю.
За цими ключовими словами обліковий запис будуть знаходити в пошуку, тому це дуже важливо. Якщо бізнес локальний, то краще вказати місто (це додатковий плюс у пошуковій видачі).

У прикладі нижче в імені вказано «Манікюр, Київ, Деміївська» (станція метро). Якби це було вказано в описі, а «мене звати Ксенія» в імені, за тими ключовими словами цей аккаунт би ніхто не знайшов:
Ще хороші приклади:
Що писати в імені не треба:
Варто також врахувати, що алгоритм не розрізняє відмінки, через що слова «манікюр» і «манікюру» (майстер манікюру, послуги манікюру) — це різні пошукові запити, тому краще в імені використовувати називний відмінок:

Взаємодія зі схожими акаунтами

Після підписки на акаунт Instagram завжди рекомендує «схожі акаунти».
Як потрапити до цього списку? У тебе мають бути схожі теми контенту та загальна аудиторія.

Якщо за темами контенту все зрозуміло — після підписки на ілюстратора рекомендуватимуться швидше за все ілюстратори (а як показати алгоритму, на які теми саме твій контент, ми розповідали вище), то із загальною аудиторією вже трохи складніше.

Щоб аудиторія з аккаунтами на таку ж тему хоч трохи перетиналася і ми підвищили свої шанси бути показаним у рекомендаціях після підписки на ці акаунти, можна:

1. Робити взаємопіари з цими аккаунтами (до речі, про взаємопіар у нас є окрема методичка, якщо ти хочеш заглибитися в цю тему, пиши нам у дірект). Завдяки ВП у тебе буде контакт із цим акаунтом (а це теж може вплинути на рекомендації), ви ділитиметеся один із одним аудиторією (тому певний відсоток аудиторії у вас буде спільний).

2. Коментувати публікації цих акаунтів. Таким чином у тебе буде ще один контакт-взаємодія з акаунтом, а також ти зможеш привернути до себе увагу його аудиторії. І якщо твій коментар буде корисним, цікавим та буде інтригувати, аудиторія обов'язково перейде до тебе в акаунт і швидше за все підпишеться (якщо, звичайно, твій контент відповідає їхнім очікуванням та потребам).

3. Прописати схожі ключові слова в імені акаунта. Навіщо це робити з погляду пошуку на платформі, ми пояснили вище. Ну а якщо ключові слова у вас зі схожими акаунтами будуть одні й ті самі, шансів, що тебе рекомендуватиме алгоритм при підписці на ті акаунти, значно вищі.

4. Робити спільні пости або як мінімум писати на ті ж теми, що і конкуренти (ключові слова) і використовувати їх хештеги ;) Таким чином алгоритм розумітиме, що твій акаунт і акаунт конкурента торкаються схожих тем.

Обкладинки

Більшість приділяє мінімум часу обкладинкам відео, першим слайдам у каруселі, але саме це візитка акаунта в рекомендаціях Instagram.

У прикладі нижче ми бачимо три дописи в пошуку за словом «таргетинг». Який із них першим кидається в очі? Який хочеться відкрити та почитати?
Неважко здогадатися, що звичайні фото на перший погляд ніяк не стосуються теми, тому виграє перший пост.

І тут навіть не важливий дизайн (у жодному разі не орієнтуємося на цей пост, як на ідеал). На обкладинці є текст, він привертає увагу і відразу ж каже нам, про що цей пост. Яскравий колір теж допомагає привернути увагу (хоча в каші різноманітного рекомендованого контенту краще може спрацювати контраст — однотонний чорний фон із заголовком).

Тому, публікуючи свій пост, важливо подивитися на нього в мініатюрі та проаналізувати, наскільки перший слайд здатний привернути увагу та зацікавити користувача.

Але текст — не завжди означає успіх. Не забуваємо про оптимальний розмір заголовка, його читабельність. Супервеликі літери будуть відштовхувати, а маленькі залишаться непомітними (лівий пост у прикладі нижче):
Зайві елементи у візуалі (лівий пост у прикладі нижче) відволікають від суті та заплутують користувача, через що йому потрібно буде витратити більше часу, щоб зрозуміти, про що пост (а ніхто не любить марнувати час):

Позначки

Позначки — чудовий спосіб отримати додаткову увагу до облікового запису. Розповідаючи про популярні бренди, блогерів, знаменитостей, просто згадуючи їх, ми можемо позначати їх і залишатися в їх актуальних відмітках на деякий час. Віддані фанати часто заходять у цей розділ, тому є шанси, що твоїм акаунтом зацікавляться:
Так само це працює в постах-колабораціях (це коли два акаунти роблять спільні дописи, публікують їх, та похначають один одного):
Окрім нової аудиторії, яка тут і зараз побачила цей допис, ми залишаємось у позначках акаунта назавжди і рано чи пізно нас може помітити нова аудиторія.

Ну і звичайно ж наш акаунт можуть відзначати підписники і тим самим робити нам додаткову рекламу. Але не кожному блогеру чи бренду під силу змусити людину тегнути сторінку в пості у стрічці, інша справа — stories.

Ми можемо мотивувати підписників тегати акаунт у Stories, гарантуючи їм просто репост або якийсь подарунок. Багато хто з вас може згадати, що ми робимо щось подібне і даруємо щомісяця підписникам календар інфоприводів за відмітку.

Реагувати репостом або хоча б реакцією в direct бажано всі теги акаунта. Якщо людина зробила фото зі склянкою кави та познаяила улюблену кав'ярню біля свого будинку, їй буде приємно отримати у відповідь репост та добрі слова подяки. Чи варто говорити, що після такого клієнт стане лояльнішим?
Тобто ми лише завдяки відміткам+репостам:

 • безкоштовно робимо собі контент у сторіс (UGC),
 • рекламуємо себе серед друзів підписника,
 • підвищуємо лояльність.
Чек лист:

 • зробити приблизний список ключових слів для акаунта та намагатися використовувати їх у постах;
 • спробувати альтернативний текст;
 • визначити робочі хештеги та гео і спробувати використовувати їх;
 • змінити ім'я акаунта, додати ключові слова;
 • повзаємодіяти зі схожими акаунтами;
 • проаналізувати обкладинки відео та перші слайди каруселі;
 • спробувати мотивувати підписників тегати акаунт в історіях.
comments powered by HyperComments