Усі формати контенту та їх особливості

Час читання: 10 хвилин

В Instagram існує безліч форматів контенту, що публікується, в цьому розділі ми розглянемо трохи кожен із них (детальніше про кожен ми поговоримо в модулі «Створюємо контент»):
*Так, ми розглядаємо Highlights, як окремий формат, тому що їх можна використовувати як більш цікаву одиницю контенту, ніж просто добірка історій, які добре зайшли і «чому б не залишити їх в акаунті, аби просто висіли». Але про це трохи згодом.
Stories
Історії в Instagram після публікації існують лише 24 години, через що найчастіше використовуються для «менш важливого» контенту, порівняно з дописами в основній стрічці. А також для інтерактивного та розважального контенту, оскільки функціонал історій передбачає використання стікерів із тестами, опитуваннями та слайдерами.

Обмеження за кількістю сторіс на день (100 штук), тривалість однієї історії (15 секунд) і т.д. можна легко знайти в гуглі, але що важливо знати і пам'ятати — формат історій 9:16, але на різних екранах смартфонів історії можуть відображатися по-різному, а саме — обрізатися з обох боків.

Наприклад, ось як може відображається та сама історія на iPhone 11 з діагоналлю 6,1″ і роздільною здатністю 1792×828 і на Samsung A50 з діагоналлю 6,4″ та роздільною здатністю 2340×1080:
Як цього не допустити? Розміщувати всі ключові елементи (не тільки текст, а й стікери з відмітками) з відступом приблизно 10-15% від верхнього та нижнього краю та 5% від лівого та правого:
Highlights
Якщо коротко: хайлайтс дають можливість зберігати історії на більш тривалий період і формувати з них добірки. Чим же це не аналог постів-галерей у стрічці? Ми вважаємо, що продумані хайлайтс сприймаються набагато краще, ніж бездумно збережені уривки різних історій, тому важливо спочатку зробити план того, які хайлайтс будуть в обліковому записі, а потім продумати наповнення кожної добірки.

Наприклад, в акаунті будуть хайлайтс «про мене», «послуги», «курс» та «обговорення». Хайлайтс «про мене»: моя історія у форматі сторітеллінгу з 15-20 історій, які будуть публікуватися маленькими частинами протягом 2-3 тижнів з інтригою після кожної міні-добірки.

Ще один момент: завантажити обкладинку для хайлайтс вже давно можна прямо з меню їх редагування, для цього не потрібно спеціально публікувати окрему історію-обкладинку (як багато хто робить досі):
Важливо також пам'ятати, що максимальна кількість символів у заголовку – 16 (з пробілами). Але лише 10 символів будуть відображатися без трьох крапок, тому бажано придумати заголовок, який не буде обрізатись.

Оптимальна кількість добірок highlights 5-7, а оптимальна кількість історій у них — до 20 (якщо більше, то потрібно попрацювати з залученням в історію, зацікавити аудиторію догортати до кінця).
Прямі ефіри
Чудовий формат контенту для:

 • формування лояльності, якщо показуємо залаштунки бренду, бекстейдж;
 • перевірки рівня лояльності аудиторії (просто аналізуємо статистику прямого ефіру);
 • просування акаунта (через спільний ефір, як запрошений експерт);
 • збільшення продажів (можна зробити огляд продукту або нативно використовувати продукт під час прямого ефіру;
 • залучення аудиторії (відповіді на питання, обговорення певної теми).

Головна порада: перш ніж вперше проводити ефір в основному обліковому записі, краще спробувати весь функціонал на тестовому.

Під час ефіру важливо стежити за коментарями аудиторії та вчасно на них реагувати. До речі, свій коментар із важливою інформацією можна закріпити.

Ну а після завершення головне не прогавити момент і зберегти ефір (поспіхом і від хвилювання можна випадково закрити вкладку і втратити запис).
Фото
Мабуть, найпростіший і найпопулярніший формат контенту. Основне, що потрібно знати про цей формат — це те, що фото можна публікувати у співвідношенні 1:1 (квадрат), 4:5 (вертикально) та 16:9 (горизонтально).
Найкращий варіант — це звичайно вертикальне фото (4:5), тому що воно займає більше місця в стрічці, привертає більше уваги і відсікає пости конкурентів (їх просто не видно), порівняй:
Відео
Цей формат включає звичайні відео, IGTV і Reels.

Співвідношення сторін для звичайного відео такі самі, як і для фото (і формат 4:5 для відео теж привертає більше уваги).

Максимальна тривалість відео в стрічці — 60 секунд (якщо потрібно довше, завантажуємо в IGTV).

Відео в Reels можна також завантажувати до 60 секунд, але для них формат 9:16.

Важливо враховувати, що у перегляд зараховуються перші 4 секунди, тому вони мають бути максимально інтригуючими та такими, що залучать аудиторію. Щоб відео подивилися якомога більше людей, важливо зробити його динамічним, дотримуватися частої зміни кадрів та ракурсів.

Якщо у відео є озвучка, то бажано додавати субтитри, тому що більшість людей дивляться стрічку Instagram без звуку. Текстовий супровід — це одна з причин, чому аудиторія затримається на відео.

Ще одна важлива складова відео — це обкладинка. Не варто вибирати обкладинку із запропонованих, тому що розмазані кадри та обрізаний текст мало кого зацікавлять, та й у стрічці профілю такий візуал буде виглядати не естетично, тому краще все-таки зробити свою обкладинку.

Як і всі формати, розглянемо відеоконтент детальніше далі на курсі.
Каруселі
На нашу думку, один із найкращих форматів контенту в Instagram, тому що:

 • алгоритми дають «другий шанс» каруселям. Якщо підписник побачив у своїй стрічці пост-карусель і ніяк не відреагував на нього (лайк, комент і т.д.), то через деякий час алгоритм покаже пост користувачеві ще раз, але вже з другого слайду (чи це не круто?).

 • більше можливостей для залучення (і підвищення охоплення). Ти інтригуєш підписника на першому слайді, даєш цікаву інформацію на другому, третьому… десятому, і лише потім переходиш до опису, додаєш інтерактив. Ну а в пості з одним слайдом ти маєш лише один візуал і опис, що зменшує час, проведений на дописі та рівень залучення.

 • можливість надати трохи більше інформації. Це особливо добре для навчальних та експертних блогів, яким завжди не вистачає одного допису, щоб краще розкрити тему та показати більше прикладів. А чим більше цікавої інформації в пості, тим вище глибина взаємодії, і, відповідно, вище охоплення.

Ось тільки не кажи, що не пам'ятаєш, що таке глибина взаємодії:

Готово!
 • карусель викликає інтерес при скролінгу стрічки. Коли людина гортає стрічку і бачить пост з декількома точками внизу, найчастіше прокидається бажання подивитися, що ще є в цій каруселі.
IGTV
Мінімальна довжина відео в розділі IGTV — хвилина, максимальна — 15 хвилин, якщо публікувати з застосунку Інстаграм, та 1 годину, якщо зі спеціального застосунку IGTV.

Для IGTV-відео бажано робити попередній перегляд у стрічці, щоб підвищити охоплення, тому що в такому випадку відео побачить більша кількість людей (погодься, мало хто цілеспрямовано заходить в аккаунт, відкриває розділ IGTV та дивиться ролики). Ось, як виглядає попередній перегляд:
У попередньому перегляді користувачам буде доступно 15 секунд з початку ролика, тому за цей час важливо максимально залучити та зацікавити (ті ж правила, що й для звичайного відео).

У IGTV можна завантажувати вертикальне відео (9:16) та горизонтальні (16:9). Під час перегляду користувач зможе повернути екран і перевернути відео (але пам'ятаємо, що ніхто не любить зайвих дій, тому краще все ж таки вибирати вертикальний формат).

І останній важливий пункт: щоб поставити свою обкладинку для відео, потрібно підігнати її під розмір 420 x 654 пікселів. І пам'ятаємо, що після завантаження відео редагувати та міняти обкладинку не можна.
Guides
Новий та поки що не заїжджений формат контенту. Це добірка публікацій, місць та товарів.
Як можна використовувати гайди:

 • добірка постів, присвячених одній темі, наприклад, «мої пластичні операції» або «як я схудла на 20 кг»;
 • корисна добірка, наприклад, «місця, які потрібно відвідати в Греції» або «підбірка найсмачніших рецептів у блозі»;
 • навчальна добірка, наприклад, «як підвищити охоплення у стрічці» або «всі мої поради щодо зимового стилю одягу»;
 • історія блогу, наприклад, «як змінювався мій візуал» або «помилки ранніх постів, які багато хто досі робить».

Спочатку після появи guides розповсюдити їх серед підписників можна було лише репостнувши його в сторіс, але зараз вони відображаються в основній стрічці (що значно спрощує процес):
Нагадуємо, що більш докладно ми розглянемо кожен із форматів контенту у відповідному модулі, зараз важливо вміти відрізняти кожен з них і розуміти їх плюси/мінуси та основне призначення.

Типи акаунтів

Крім форматів контенту, важливо ще й відрізняти типи акаунтів — усього їх три. Ну а відрізняються вони просто різним набором функціоналу:
Чек лист:

 • розміщуй елементи в stories з відступом приблизно 10-15% від верхнього та нижнього краю та 5% від лівого та правого;
 • зроби продумані хайлайтс і залиши максимум 5-7 добірок;
 • визнач цілі прямого ефіру та спробуй провести його;
 • використовуй формат 4:5 у дописах;
 • додай субтитри та свою обкладинку на всі відео;
 • спробуй зробити карусель та порівняти показники її статистики зі статистикою інших постів;
 • не забудь зробити попередній перегляд для відео IGTV;
 • зроби добірку постів у форматі гайдів.