Як працювати з кожним показником статистики

Час читання: 15 хвилин

Статистика — один із найважливіших розділів про платформу Instagram. І якщо здається «та чого я там не знаю у статистиці», повір, іноді навіть супер-мега-ультра-інста-експерти не знають чи не пам'ятають точне визначення того чи іншого показника. Тож постарайся прочитати уважно.

Але обов'язково завари собі смачний чай і не намагайся зазубрити (почне боліти голова :) Буде краще, якщо ти просто звернеш увагу на спірні моменти, ну а до іншого зможеш повернутися пізніше, наприклад, під час теми аналізу контенту — так ти запам'ятаєш інфу краще.

Отже, статистика в Instagram ділиться на:

 • показники дописів у стрічці;
 • показники публікацій у сторіс;
 • показники з акаунта в цілому.
Що означають усі показники у дописах
Лайки. Докладніше вплив різних чинників на той чи інший показник розглянемо в темі «Аналіз». Але зараз важливо розуміти, що у фотоконтенті на лайки часто впливає «живість» фото (постановочні стокові фото з натягнутими посмішками не лайкатимуть), а ще — емоції, гумор, креатив.

З графічним контентом складніше: тут окрім емоцій, гумору та креативу ще важливий дизайн та естетичне задоволення від візуалу.

Крім цього, на лайки можуть вплинути певні заклики та інтерактиви (про них ми докладно розповімо у блоці про ком'юніті-білдінг).
Коментарі. На них впливає лояльність аудиторії, наявність та якість інтерактивів, дискусійність теми (якщо вона спірна, коментарів не уникнути) і навіть помилки/друкарські помилки в дописі (але такий метод краще не використовувати).
Пересилання залежать від «віральності» контенту, а на віральність впливають емоції, гумор, життєвість, актуальність (інфоприводи), і навіть певні інтерактиви.
Збереження безпосередньо залежать від користі: чим контент корисніший, тим більше шансів, що його збережуть. Крім цього, контент іноді зберігають «на потім» (наприклад, якщо це достатньо інформативний пост на цікаву тему, вчитуватися в який зараз немає часу).

Детально показники залучення та охоплення ми розглянемо у розділі «Аналіз контенту», а зараз давай подивимося інші показники статистики.
Відвідування — кількість відвідувань акаунта після перегляду допису. При цьому важливо розуміти, що велика кількість відвідувань — це не завжди добре, тому що людина може подумати і «о, крутий допис, гляну, шо там у нього ще є», і «шось на фігню якусь підписаний, давно треба було відписатися».

Тому орієнтуватися цей показник в оцінці якості контенту потрібно акуратно, слідкуючи як за ним, так і за відписками у період публікації.
Охоплення акаунтів — кількість людей, які переглянули допис. Запам'ятай: не скільки разів, а скільки людей. Це один із найважливіших KPI контент-маркетолога. Він відображає кількість людей, до яких вдалося достукатися, і вони побачили твій пост у себе у стрічці (охоплення від підписників) або у стрічці рекомендацій (охоплення НЕ підписників).
Взаємодія з контентом — це кількість усіх дій із публікацією (лайки, коментарі, пересилання/репости, збереження).

Дії у профілі —це всі дії, виконані з акаунтом після перегляду допису: відвідування, підписки, переходи на сайт.
Охоплення ділиться на охоплення від передплатників та непідписчиків. І якщо в охопленні ми орієнтуємося на кількісний показник, то під час аналізу охоплення від непідписників ми дивимося на відсотки.

% непідписаних — це віральне охоплення, тобто кількість людей, які побачили пост і не були підписані на обліковий запис (найчастіше через рекомендовані пости, хештеги, репости чи таргет).

Як порахувати відсоток? Кількість непідписаних *100/загальне охоплення. У шаблоні контент-плану, яким ми поділимося на курсі, подібні формули будуть вважатися автоматично :)

Багато інста-експертів взагалі пропонують не звертати увагу на цей показник, вважаючи охоплення не від передплатників «сміттєвим», що не зовсім правильно.

З одного боку, це так: з такого охоплення мало взаємодій, адже більшість людей, які побачили посаду, — це не передплатники, тобто не лояльна аудиторія, яка з меншою часткою ймовірності провзаємодіє з публікацією (лайкне, прокоментує або тим більше купить товар).

Але НЕ передплатник може підписатися на обліковий запис, якщо його зацікавить пост (а це як ніяке органічне зростання). А згодом новий передплатник може стати лояльним (якщо використовувати в акаунті методи підвищення лояльності, які ми розглянемо трохи пізніше).
Тому наявність вірусного охоплення — це досить хороший показник.

Ну а під час покупки реклами в іншому акаунті потрібно просто звертати увагу на цей показник у статистиці, щоб не бути обдуреним. Адже ми платимо за рекламу, показану лояльною аудиторією іншого акаунта, тому що тоді ми маємо більше шансів отримати від них реакцію у вигляді підписки чи покупки товару.

Якщо деякі публікації мають досить високий відсоток непідписаних у порівнянні з іншими постами на сторінці, потрібно проаналізувати, яка кількість підписників приходить від цих постів і від яких постів приходить найбільше/менше, а після цього відповісти на запитання: що чіпляє/не чіпляє користувачів? які теми приносять більше/менше підписників?

А пам'ятаєш, які показники статистики зазвичай нижчі у дописах із розділу «Рекомендовані»? Говорили про це у першому матеріалі курсу ;)

Готово!
Покази — це не кількість людей, які переглянули допис, а те, скільки разів вони його переглянули. Важливо розуміти різницю між охопленнями і показами: якщо 10 чоловік побачили допис по 3 рази кожен, то показів буде 30, а охоплення — 10. Покази ніколи не можуть бути меншими за охоплення.
Покази можуть бути:

 • з головної сторінки (людина побачила допис, гортаючи свою стрічку);
 • з Цікавого (побачив у стрічці рекомендацій);
 • з профілю (дивився твій акаунт та відкрив цей пост);
 • від хештегів — з'являється, якщо хтось побачив допис по хештегах, які використовувалися;
 • від геолокації — якщо хтось побачив пост за вказаним місцем розташування;
 • з «іншого» — це все те, що не стосується інших розділів, наприклад, якщо публікацю відправили в Телеграм-чат.
Далі у статистиці допису є взаємодія з контентом, яку ми обговорили на самому початку. Переходимо нижче:)
Відвідування — в цьому розділі вони просто продубльовані (див. вище).
Підписки — скільки людей підписалося на акаунт, переглянувши пост.

Щоб збільшити шанси на підписку НЕ підписників після перегляду поста, можна додати заклик на передплату в кінці опису або каруселі:
Переходи на сайт — кількість кліків за посиланням в описі профілю (тобто людина побачила пост, перейшла у профіль та відкрила посилання в описі).
Що означають усі показники в Stories
Щоб подивитися статистику в Stories, потрібно просто відкрити історію, свайпнути вгору або натиснути на кількість переглядів у лівому нижньому кутку:
У статистиці Stories є 2 розділи.

1. Огляд статистики
Охоплення акаунтів (15 604 на знімку екрана вище) — те саме, що охоплення, тобто кількість людей, які переглянули історію. Через політику конфіденційності останнім часом це «приблизна» метрика, тобто не зовсім точне число.
Взаємодії з контентом — це сумарна кількість усіх дій (відповідей, ріпостів).
Дії у профілі детальніше будуть трохи нижче.
Покази — скільки разів користувачі подивилися історію (саме скільки разів подивилися, а не кількість тих, хто подивився (!).
Відповіді — кількість відповідей на історію в direct, зокрема і реакції.

Репости — кількість репостів історії.
Warning: функція репостів та відповідей на історії може бути відключена в налаштуваннях (налаштування – конфіденційність – історія – дозволити відповіді та реакції / дозволити репости в історіях).
Навігація — сумарна кількість навігаційних дій в історії, а саме:

Вперед — перехід до наступної історії (тап по історії). Цей показник означає зацікавленість (тапнути, щоб подивитися, які ще є історії в акаунті).

Переходи до наступної історії — перехід до наступної історії іншого акаунта (не тап з історії, а саме пропуск решти історій одного акаунта і перехід до наступного через свайп вліво). Цей показник говорить про незацікавленість у добірки історій або акаунті взагалі.

Виходи — виходи з розділу історій. Аналізувати цей показник, як і показник прокручування вперед, немає сенсу, тому що об'єктивно оцінити, що спричинило цю дію, неможливо.

Назад — перехід до попередньої історії. Цей показник говорить про те, що користувача зацікавила одна або кілька попередніх історій.
Відвідування профілю — перехід до акаунта з історії.

Підписки — скільки людей підписалося, побачивши історію (якщо, наприклад, хтось відправив цю історію комусь у direct).

Кліки на кнопку сайту — кількість кліків на посилання в описі профілю.

Кліки на посилання — кліки на посилання, додані в історію.

Натискання на стікери — кількість дотиків до стікера зі згадкою облікового запису через @.
2. Розділ «Перегляди». Там можна знайти список усіх користувачів, які переглянули історію (їх кількість дорівнює кількості охоплення), а також їх взаємодії зі стікерами та реакції.
Warning: список тих, хто переглянув історію, доступний лише перші 24 години.
Розділ статистики в акаунті
Статистику акаунта можна переглянути, натиснувши кнопку «Статистика» в профілі або в правому меню (натиснувши на 3 смужки зверху):
У цьому розділі ми відразу ж бачимо короткий огляд важливих метрик, а зверху при натисканні на кнопку «останні...» ми можемо вибрати потрібний часовий період статистики:
Тут важливо відслідковувати ріст відсотка охоплених акаунтів у порівнянні з попереднім тижнем або місяцем (якщо кількість підписників зростає, а охоплення немає — треба задуматися, що пішло не так).

Охоплені акаунти — це кількість людей, які переглянули пости та історії за останні 30/7 днів.

Якщо відкрити цей підрозділ (натиснувши на нього), то ми побачимо більш детальну статистику охопленої аудиторії (міста, країни, вік, стать):
А трохи нижче сумарна кількість підписників, непідписників та охоплення за типами контенту:
Після топових публікацій ми бачимо:
Покази — скільки разів користувачі бачили пости та історії. Пам'ятаємо про різницю між охопленням і показами (говорили про це раніше і повторимо ще раз):
Але сильно акцентувати увагу на сумарних показах та охопленнях не варто, тому що хоч він і показує, скільки людей ми охопили (що важливо для клієнта), він безпосередньо залежить від кількості контенту, що публікується.

Тому, якщо ти не робот і не публікуєш точну кількість постів і сторіс строго за графіком, орієнтуйся тільки на охоплення та покази кожного окремого допису в акаунті (і на середнє охоплення цих постів за певний період).
Дії в обліковому записі діляться на відвідування та кліки на адресу сайту.

Відвідування профілю — сумарна кількість всіх переходів в обліковий запис (з поста або stories у стрічці, з відміток в інших облікових записах тощо).

Натискання на адресу сайту – сумарна кількість кліків на посилання в описі акаунта за вказаний період.
Повертаємося в огляд статистики та переходимо до залучених акаунтів.
Залучені акаунти — кількість акаунтів, які взаємодіяли з контентом у стрічці або сторіс.

А нижче можна подивитися відсотки залученої аудиторії по містах, країнах, віку та статі.
Трохи нижче ми можемо побачити різницю між залученими акаунтами, які були підписані і тими, хто не був підписаний.
Взаємодії з контентом — це сумарна кількість лайків, коментарів, збережень та репостів дописів, а також репостів історій і відповідей на них.
Нижче можемо побачити докладну статистику за кожним показником у публікаціях стрічки, а також у сторіс.
Ну а тепер повертаємось до огляду статистики та дивимося на останній розділ «Підписники».
Підписники — це кількість підписників на даний момент (+ відсоток росту за обраний період).

Далі можна побачити більш точні показники підписок/відписок та загального росту под дням (для цього потрібно просто тапнути на графік):
Також у цьому розділі можна переглянути топ аудиторії за місцем розташування, її вік, стать (основна інформація для аналізу аудиторії) та період найбільшої активності (цю інформацію можна використовувати при виборі часу для публікації контенту):
Знову повертаємось у попередній розділ. У нас залишилися підрозділи з опублікованими дописами, історіями, відео та ефірами.
У кожному цьому розділі можна відсортувати всі дописи за охопленням/показами/переглядами та іншими типами взаємодій за останні 7 днів/30 днів/3 місяці/6 місяців/рік/2 роки.
Не забувай також про архів постів та історій. Його можна подивитися у правому меню (натиснувши на 3 смужки праворуч зверху).
В архіві історій є зручний календар, завдяки якому можна швидко знайти потрібну історію за датою, а також подивитися, в які дні ти пропустив публікацію історій:
Ще трохи статистики
Багато хто стверджує, що показник пересилань у статистиці постів — це лише показник кількості відправок посту в direct, але ми кілька разів перевірили цю теорію та переконалися, що репости в історії теж у нього зараховуються.

Щоб переглянути всі репости допису, потрібно просто натиснути на три крапки та вибрати пункт «репости історії»:
Репости постів в історії зберігаються стільки ж, скільки самі історії (тобто 24 години), тому на старих публікаціях ти швидше за все побачиш повідомлення «Загальнодоступних репостів цієї публікації зараз немає».
А тепер маленький чек-лист, який допоможе тобі не проґавити нічого:

 • перевір % непідписаних у своїх постах;
 • дізнайся, від яких постів приходить найбільше підписників;
 • додай заклик на підписку наприкінці таких постів;
 • запам'ятай, що покази — це кількість переглядів, а охоплення — кількість людей;
 • перевір і ввімкни функцію відповідей на історії в налаштуваннях;
 • вивчи значення всіх навігаційних дій в історіях (назад, прокручування вперед і т.д.);
 • подивися період найбільшої активності по годинах та днях у статистиці акаунта;
 • почни користуватися календарем архівних історій.